- Steng av vannet igjen!

Det er så mange abonnenter i nord som spyler ut vann i springen at vannet blir misfarget. Meldingen fra kommunen nå er at folk må stenge av igjen etter de 10-15 minuttene.

Publisert Sist oppdatert
A24 har fått flere tips om misfarget vann på nordre Askøy

Askøy24 har fått et renn av tips om misfarget vann hos abonnentene til Oksnes vannverk. Meldingen fra kommunen var at man skulle la vannet renne i 10-15 minutter. Nå går det så mye vann ut at hastigheten øker og det drar med seg partikler som misfarger vannet.

- Det er ikke så lett å kommunisere ut til befolkningen heller. Folk må holde seg til de 10-15 minuttene, og ikke la det stå lenger. Nå spyles det ut så kraftig at bassengene går tom igjen snart, sier VA-sjef Anton Bøe.

Han sier at kommunen jobber med en ny melding til innbyggerne nordpå.

- Uttaket per nå er alt for stort, så vi må be folk stenge av igjen.  

Meldingen til abonnentene kom ut kl 1143:

- Vannforbruket er mye høyere enn det vi klarer å produsere og nivået i høydebassengene går kraftig ned. I tillegg opplever en del brunt vann og dårlig trykk. 

- Vi vil derfor be alle om å begrense utspylingen, skriver kommunen i meldingen. 

Powered by Labrador CMS