STARTER TIDLIG: - Ta godt imot bøssebærerne, oppfordrer Rosalind Fosse.

TV-aksjonen:

Bøssebærerne starter tidligere enn vanlig

På Askøy vil bøssebærerne starte allerede fra klokken 12.00 under TV-aksjonen neste søndag.

Publisert Sist oppdatert

Søndag 18.oktober går årets TV-aksjon av stabelen, og på Askøy gjør frivillige seg klare til å fylle kommunen med engasjement og innsats for årets TV-aksjon.

Varaordfører Rosalind Fosse

Starter på formiddagen

Under årets aksjon vil de starte å gå allerede fra kl. 12.00. Det betyr at du kan få besøk på døren tidligere enn du kanskje er vant til.

- Vi oppfordrer derfor alle som ønsker å bidra til å være litt ekstra oppmerksomme på formiddagen neste søndag, sier Rosalind Fosse, som er leder for TV-aksjonen Askøys kommunekomité.

Hun minner samtidig om at du ikke trenger å forberede deg ved å ha kontanter liggende klar.

- Det går selvfølgelig fint uten. Bøssebærerne har informasjon om hvordan du kan bidra via Vipps eller telefon.

Ungdom kan også bli bøssebærere

TV-aksjonen er en flott mulighet til å engasjere seg, og ungdom fra 15 år og oppover kan være bøssebærere. Ungdom som deltar som bøssebærere, vil også få en attest for innsatsen.

- For ungdom er dette en fin anledning til å få erfaring med frivillig arbeid, møte mennesker og bidra til en viktig sak, sier Fosse.

- Vi håper derfor at foreldre, ungdommer, skoler, lag og organisasjoner på Askøy vil oppfordre unge til å bli med på årets viktigste dugnad.

Stiller opp for å gjøre en forskjell

TV-aksjonen er Norges største dugnad, og hvert år bidrar mennesker over hele landet med tid, penger og engasjement.

På Askøy stiller frivillige, organisasjoner, næringsliv, FAU og enkeltpersoner opp for å gjøre en forskjell.

- Vi håper askøyværingene tar godt imot bøssebærerne når de begynner å gå allerede kl. 12.00, sier hun.

- For alle som åpner døren og bidrar, er det en enkel måte å være med på den store dugnaden.

Det er fortsatt mulig å engasjere seg i TV-aksjonen. Du kan bidra som bøssebærer, delta på arrangementer eller gi en gave.

Powered by Labrador CMS